× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Rozwiązania zapobiegające wypadaniu włosów

Rozwiązania zapobiegające wypadaniu włosów

Dla tych, którzy zmagają się z łysieniem typu męskiego lub żeńskiego, kwestia wypadania włosów jest przedmiotem ogromnej troski. Dzieje się tak, ponieważ łysienie może być niepokojącym stanem, ponieważ włosy gubią się na skroniach i na czubku głowy. Istnieją jednak rozwiązania, w tym przeszczep włosów i leczenie wypadania włosów.

Nadmierna ilość męskiego hormonu — testosteronu może powodować wypadanie włosów, chociaż istnieją również inne problemy, takie jak złe odżywianie, zanieczyszczenie i stres, które mogą przyspieszyć łysienie.

Dla wielu osób przyjmowanie suplementu diety, a także zewnętrzne stosowanie środków przeciw wypadaniu włosów prawdopodobnie nie zapobiegnie dalszemu łysieniu. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które mogą pomóc osobom zmagającym się z wypadaniem włosów i łysieniem, a najpopularniejszym z nich jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów jest to metoda, w której chirurg przeszczepi włosy ze zdrowej części głowy, takiej jak boki i tył, a następnie przeniesie je do miejsc objętych łysieniem. Jednak musi być wystarczająca ilość włosów i mieszków dawcy, aby przeszczep włosów działał skutecznie.

Najpopularniejsza obecnie stosowana technika przeszczepu włosów znana jest jako FUE.

Ta metoda polega na usunięciu przez chirurga pojedynczych jednostek mieszkowych, które składają się z jednego do czterech mieszków włosowych. Są następnie wszczepiane w obszar biorczy za pomocą maleńkich nakłuć w skórę głowy. Celem jest stworzenie spójnego i realistycznego wzoru włosów, tak aby mieszki włosowe miały określoną gęstość i wzór oraz były ustawione pod kątem, aby uzyskać naturalny wygląd. 

Przeszczep włosów metodą FUE zajmuje tylko jeden dzień operacji, trwa od 4 do 8 godzin. Jednak jest to zależne od liczby potrzebnych przeszczepów. Cały zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Osoby, które cierpią na łysienie typu męskiego lub żeńskiego, są często najlepszymi kandydatami do przeszczepu włosów.

Dla każdego, kto zmaga się z wypadaniem włosów lub łysieniem, zaleca się konsultację z ekspertami ds. przeszczepu włosów, aby dowiedzieć się, które z potencjalnych rozwiązań przeciw wypadaniu włosów będzie najbardziej odpowiednie.

Jedną z wiodących klinik na rynku zajmujących się przeszczepem włosów jest Clinicana Hair Transplant Center znajdująca się w Turcji. Clinicana współpracuje z polskim pośrednikiem Meditravel, który zajmuje się organizacją wyjazdów na przeszczep włosów do Turcji. 

Jeśli jesteś zainteresowany przeszczepem włosów w Turcji skorzystaj z darmowej konsultacji online.