Na czym polega skleroterapia?

Na czym polega skleroterapia?

Żylaki i pajączki widoczne na nogach odbierają nam pewność siebie i wpływają na dyskomfort. Problem dotyczy coraz większej liczby osób. Z pomocą przychodzi zabieg skleroterapii we Wrocławiu, jaki wykonują doświadczeni specjaliści. Czym cechuje się ta metoda usuwania pajączków? Dlaczego warto z niej skorzystać? Jakie zalety posiada?

Skleroterapia

Okazuje się, że niewydolność żylna może wiązać się z żyłami o różnej średnicy. Patologicznie poszerzone i zazwyczaj kręte żyły widoczne pod skórą są nazywane żylakami. Innych schorzeniem są też pajączki, które są drobnymi żyłkami powierzchownymi. Medycznymi określeniami pajączków są:

  • telangiektazja,
  • wenulektazja.

Drobne pajączki występują bardzo często na bocznych powierzchniach ud i nie zawsze dotyczą innych objawów niewydolności żylnej. Podstawą jest dobra diagnostyka, która bazuje na USG Doppler i badaniu lampą pierścieniową. Dzięki temu można prawidłowo odnaleźć źródła zasilania pajączków i skutecznie je leczyć. 

Najbardziej powszechną metodą jest skleroterapia WrocławCechuje się ostrzykiwaniem pajączków i zasilających je żył preparatów, co z kolei prowadzi do obkurczenia naczyń, ich zamknięcia, a czasem nawet zwłóknienia i zaniku. W efekcie uzyskamy bardzo dobre efekty estetyczne. 

Diagnostyka żylaków

Diagnostyka żylaków bazuje na kilku badaniach, jakimi są:

  • USG Doppler tętnic kończyn – cechuje się oceną ukrwienia kończyn i diagnostyką przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych.
  • USG Doppler żył kończyn – diagnostyka zakrzepicy żył głębokich i powierzchownych oraz niewydolności żylnej.
  • USG aorty brzusznej – diagnostyka oraz monitorowanie tętniaków aorty brzusznej.
  • USG tętnic szyjnych – profilaktyka udaru niedokrwiennego mózgu i diagnostyka zwężenia tętnic szyjnych. 

Skleroterapia piankowa niewydolnych pni żylnych to zabieg przeprowadzany po kontrolą USG. Dodatkowo wspomagany jest tumescencją. Żyła obliterowana jest ostrzykiwana solą fizjologiczną, co pozwala zmniejszyć jej średnicę oraz zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność całego zabiegu. Warto podkreślić, że zabieg ma na celu skutecznie zamykać niewydolne pnie żyły odstrzałkowej i odpiszczelowej o niewielkich średnicach. 

Nowoczesne zabiegi oferowane przez gabinet we Wrocławiu pozwalają skutecznie pozbyć się kłopotów z pajączkami i żylakami. Konsultacja z lekarzem wpływa na dobranie odpowiedniej metody leczenia i ewentualne przeprowadzenie zabiegu, który da pożądane efekty. W tym przypadku liczyć można na zachowanie bezpieczeństwa i szybkie odzyskanie pięknych nóg, wolnych od żylaków. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.