× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Czy można poradzić sobie z rumieniem i naczynkami na twarzy?

Czy można poradzić sobie z rumieniem i naczynkami na twarzy?

Twarz jest najważniejszą częścią ludzkiego ciała. To na niej skupia się uwaga rozmówcy, to na jej podstawie zapamiętuje się poznane osoby i określa ich wiek, to jej wyraz wreszcie może wpłynąć na odbiór całego człowieka. Z tych powodów wiele osób w szczególny sposób dba o kondycję swojej twarzy. Odpowiednia pielęgnacja może być rozwiązaniem drobnych problemów z wypryskami oraz metodą na uzyskanie zdrowej pełnej blasku i życia cery. Niestety, nie w każdym przypadku jest ona wystraczająca. W wypadku poważnych problemów na ratunek przybywa medycyna estetyczna.

  1. Czym jest rumień?
  2. Jak wygląda leczenie rumienia oraz naczynek?
  3. Czy każdy może poddać się laserowemu leczeniu rumienia i naczynek?
  4. Dlaczego warto zdecydować się na laserowe leczenie rumienia i naczynek twarzy?

Zastanówmy się zatem, czym jest jeden z często dotykających problemów skóry twarzy – rumień.

Czym jest rumień?

W najprostszym tłumaczeniu, rumień jest zaczerwienieniem skóry, które wynika z rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Bardzo charakterystyczne dla rumienia są mocno zaznaczone brzegi. Przyczyn występowania tego rodzaju zaczerwienienia mogą być różne: od silnych, gwałtownych emocji, takich jak stres czy zawstydzenie, aż po przyczyny czysto chorobowe. Powodem pojawienia się rumienia może być także złapanie kleszcza – zaobserwować wtedy można tak zwany rumień wędrujący.

Jak wygląda leczenie rumienia oraz naczynek?

Dla wielu osób rumień jest powodem wstydu i w skrajnych przypadkach może powodować alienację czy nawet depresję. Warto zadbać o własne zdrowie i piękny wygląd, decydując się na leczenie rumienia na twarzy. W dobrych klinikach proces leczenia rozpoczyna się od zdiagnozowania przyczyn problemu. Po diagnozie następuje leczenie choroby, która była powodem pojawiania się rumienia. Dopiero później podejmuje się działania, mające na celu usunięcie rumienia czy naczynek na twarzy. Do tego celu najczęściej stosuje się laser. Laserowe leczenie rumienia oraz laserowe leczenie naczynek twarzy wykonywane jest bez znieczulenia i może powodować uczucie dyskomfortu, pieczenia lub lekkiego bólu. Naczynka usuwa się w trakcie około trzech zabiegów, usunięcie rumienia wymaga jednak nieco większej ilości – w zależności od pacjenta nawet do pięciu. Bezpośrednio po procesie usuwania może dojść do zaczerwienieni lub pojawienia się miejscowego obrzęku. Należy pamiętać, aby po leczeniu laserowym dbać o ochronę przeciwsłoneczną, aby nie doszło do niepożądanych efektów. Dokładniejsze informacje na temat tego i wielu innych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej można znaleźć na stronie https://michalrozalski.pl/przygotowanie-sie-do-leczenia-laserowego-przebarwien-twarzy/.

Czy każdy może poddać się laserowemu leczeniu rumienia i naczynek?

Nie każdy może poddać się tego rodzaju zabiegowi. Jest on niewskazany szczególnie kobietom będącym przy nadziei oraz karmiącym piersią. Ponadto laserowemu leczeniu nie może zostać poddana osoba, która cierpi na różnego rodzaju ciężkie choroby, w tym choroby nowotworowe. W okresie około dwudziestu ośmiu dni przed zabiegiem nie można się także opalać. Ponadto, zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które leczą się przy pomocy ziół czy tak zwanych leków fotouczulających.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe leczenie rumienia i naczynek twarzy?

Świadomość posiadania jakiegokolwiek mankamentu, nawet nie będącego problemem dla osób postronnych może być powodem złego samopoczucia i niskiego poczucia własnej wartości. Tego rodzaju mankamentem może być rumień czy naczynka. Z tego powodu warto zdecydować się na laserowe leczenie. Co istotne, przyczyną problemów skórnych mogą być choroby – z tego powodu tym bardziej warto zatroszczyć się o własne zdrowie.