× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Czym depilować bikini? Depilacja miejsc intymnych w salonie kosmetycznym

Czym depilować bikini? Depilacja miejsc intymnych w salonie kosmetycznym

Randka, wyjazd do ciepłych krajów, a może wizyta u lekarza? Istnieje wiele powodów, dla których kobiety decydują się na depilację miejsc intymnych. Mogą to zrobić same w zaciszu domowym albo zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym. Druga opcja jest pod wieloma względami kusząca.

Depilowanie bikini w domu

Większość kobiet dokonuje depilacji miejsc intymnych w swoich domach. Stosują one wtedy:

  • maszynkę do golenia,
  • wosk,
  • depilator.

Maszynka to szybki i bezbolesny sposób na pozbycie się włosów. Niestety, szybko odrastają, co jest frustrujące. Długotrwałe efekty daje wosk, jest to jednak metoda bolesna, a do tego wymagająca wprawy. Do wyboru jest jeszcze depilator, który również usuwa włosy z cebulkami, zapewniając gładką skórę na okres 2-3 tygodni.

Depilacja bikini w salonie kosmetycznym

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa. W przypadku bikini potrzebna około 4-5 zabiegów z zachowaniem kilkutygodniowych odstępów. Wiele kobiet zastanawia się, czy są one bolesne. Nie ma co ukrywać, że skóra okolic intymnych jest bardzo delikatna, przez co jest podatna na podrażnienia. Dużo zależy od tego, jaki dana osoba ma próg bólu, u niektórych kobiet jest on niski. Większość klientek uważa jednak, że ból ten jest mniejszy niż w przypadku depilacji woskiem czy depilatorem. Dzieje się tak, ponieważ osoba przeprowadzająca zabieg stara się zawsze minimalizować dyskomfort np. za pomocą nadmuchów powietrza. Ważnym czynnikiem, decydującym o bolesności zabiegu, jest również grubość włosków.

Depilacja laserowa trwa zaledwie kilka minut, a pozwala na uzyskanie efektu gładkiej skóry na kilka lat. Nie trzeba mówić, jak bardzo jest to wygodne. Kobieta może spontanicznie wybrać się na basen czy do sauny. Może wyrzucić maszynki do golenia, zapomnieć o pełnej włosków wannie. Koniec także z uczuciem pieczenia i swędzenia, które towarzyszy odrastaniu włosków. Wykonanie zabiegu jest również korzystne finansowo w dłuższej perspektywie czasu – nie trzeba kupować maszynek, pianek czy wosku oraz zużywać wody.

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej bikini?

Wiele kobiet myśli o tym, aby wykonać zabieg, jakim jest depilacja laserowa. Wrocław, Kraków czy Warszawa – we wszystkich większych miastach znaleźć można gabinety, które zajmują się usuwaniem włosków za pomocą lasera. Nie brakuje ich także w mniejszych miejscowościach. Przed przystąpieniem do zabiegu każda kobieta powinna zostać poproszona o uzupełnienie ankiety dotyczącej jej stanu zdrowia. Powinna także zostać poinstruowana, jak będzie przebiegać zabieg i jakie mogą wystąpić skutki uboczne.