× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Zapachy powodujące dreszcz emocji

Zapachy powodujące dreszcz emocji

Zapachy wzbudzają emocje, inspirują, dodają skrzydeł. Pod warunkiem jednak, że są odpowiednio dobrane, na przykład do pory roku. Jedne perfumy bardziej rozkwitają wiosną, inne jesienią. Co jeszcze warto wiedzieć o zapachach?

Historia perfum – od zapachów rytualnych do unisex

Pierwsze zapachy znane są już od czasów prehistorycznych. Najpierw wykorzystywano perfumy w celach religijnych, rytualnych i dostępne były tylko dla elit. Następnie perfumy się rozpowszechniły wraz z wynalezieniem destylacji oraz rozwojem nauk chemicznych. W XX wieku perfumy damskie były dostępne już dla klasy średniej. Z kolei XXI wiek przyniósł uniwersalne płciowo zapachy unisex oraz rozpowszechnienie się drogerii internetowych, gdzie można natrafić już na bardzo tanie perfumy.

Jak tworzone są perfumy damskie – od wzruszenia do marketingu

Warto też dodać, że dawny sposób tworzenia perfum, kiedy nauka nie była zbyt rozwinięta, był o wiele bardziej tajemniczy. Twórca perfum miał status artysty, a nawet magika. Zapachy tworzono też bardziej romantycznie, na przykład pod wpływem rozrzewnienia miłością, przyrodą czy dziełem sztuki. Dzisiaj na tworzenie zapachu duży wpływ mają specjaliści od marketingu. Zanim gotowy zapach trafi do drogerii internetowej pod uwagę brane są trendy, nastroje społeczne.

Wiosenne perfumy kwiatowe

Zapachy nie zawsze wywołują dreszcz emocji. Wie o tym ten, kto spotkał intensywnie wyperfumowane młodego mężczyznę na ulicy albo zetknął się latem na poczcie z intensywnie słodkim zapachem pudrowych perfum pewnej miłej damy w dojrzałym wieku. Tak, bardzo ważny jest umiar a także dobranie perfum do okazji. Na przykład do pory roku. Zacznijmy od wiosny – w tak lekkim, niezbyt ciepłym ale też nie za zimnym klimacie perfumy nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem wilgoci. Perfumy mogą rozkwitnąć wtedy z całą mocą, bo nie uciska ich grube ubranie. W takich warunkach, kiedy przyroda budzi się do życia, sprawdzą się zapachy kwiatowe, których moc i radość podkreśli właśnie wiosna. O tej porze roku idealne są też zapachy jednokwiatowe.

Zapachy marzeń – opinie o perfumach damskich na lato

Fani perfum mają latem niejeden dylemat. Perfum nie wypada nosić na plaży ze względu na innych plażowiczów, ale również z uwagi na własne zdrowie. Substancje wchodzące w skład perfum są bowiem aktywne chemicznie i wrażliwe na słońce. Mogą wywołać podrażnienia i przebarwienia. A jednak od niedawna są na rynku perfumy stworzone właśnie na plażę, bazujące na wodzie zamiast na alkoholu. Wybierz tak lekki zapach zamiast słodkiego, pudrowego orientalnego – tego typu zapach zwielokrotnia bowiem uczucie gorąca. Na stronach prezentujących wiedzę z zakresu perfumy marzeń – opinie, czytamy też, że latem idealne są też zapachy orzeźwiające, cytrusowe. Jeśli koniecznie chcesz użyć swojego ulubionego zapachu to wybierz porę wieczorną.

Pudrowe perfumy na jesień i zimę

Zarówno jesienią jak i zimą idealnie jest nosić perfumy damskie wywołujące wrażenie otulenia, dające poczucie bezpieczeństwa. To również odpowiednia pora na zapachy ciężkie. Jesienią i zimą dobrze jest kupić w drogerii internetowej zapach o aromacie ocieplającego tytoniu lub żywicy. Zimą nosimy perfumy:

  • pudrowe
  • smakowe
  • orientalne

Niektórzy szukając inspiracji na stronach typu perfumy marzeń – opinie pragną znaleźć zapachową perełkę: na przykład zapach dający skojarzenie z futrem. Warto korzystać z takich opinii internautów, kiedy szukamy perfum nieszablonowych – być może inni znają odpowiedź na nasze pragnienie. Czasami możemy odnieść wrażenie, że nie ma zapachu, który sobie wymyśliliśmy, a to nieprawda. Zapachem o nutach zwierzęcych są perfumy Ysatis marki Givenchy.