× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Na czym polega presoterapia – ulga dla zmęczonych nóg

Na czym polega presoterapia – ulga dla zmęczonych nóg

Każdego roku przybywa osób, które borykają się z problemem zmęczonych nóg. Siedzący lub stojący tryb pracy, małe nawodnienie organizmu, nieregularny sen oraz pory posiłków sprzyja nawracającym problemom kończyn dolnych. Klienci odwiedzający salony kosmetyczne i medycyny estetycznej coraz częściej pytają o zabiegi, które pomogą im odzyskać dawną sprawność i radość życia. Takim pacjentom, z pomocą przychodzi presoterapia zwana również drenażem limfatycznym.

Prestoterapia to zabieg służący pobudzeniu układu limfatycznego i krwionośnego poprzez zastosowanie odpowiedniego urządzenia do drenażu limfatycznego. Jest to zabieg wspomagający w leczeniu różnych dolegliwości zarówno kończyn dolnych, jak i kończyn górnych. Zabieg presoterapii powinien być przeprowadzony tylko za pomocą jakościowego sprzętu, który spełnia wszystkie wymogi medyczne oraz wymogi bezpieczeństwa pacjent. Dodatkowo drenaż limfatyczny powinien być przeprowadzany tylko w obecności doświadczonych pracowników.

Jak wygląda zabieg presoterapii?

Urządzenie do presoterapii składa się najczęściej z kombinezonu, które zakłada pacjent na całe ciało. A podczas samego zabiegu pompowane jest do niego powietrze, które działa na zasadzie ucisków o odpowiedniej sile, czasie i prędkości. Cały proces odbywa się zgodnie z kierunkiem przepływu krwi, w stronę węzłów chłonnych i serca. Dzięki temu dochodzi do szybszego usunięcia zalegających w organizmie toksyn oraz nadmiaru wody. Efektem jest zmniejszenie bólu, opuchlizny, obrzęków oraz cellulitu wodnego. Ten rodzaj terapii sprawdzi się doskonale przy syndromie zmęczonych nóg, które dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku.

Aby skutecznie przeprowadzić zabieg drenażu limfatycznego, należy zaopatrzyć się w sprzęt najwyższej jakości i klasie bezpieczeństwa. Należy zapoznać się z całą dokumentacją sprzętu, tak aby wybrać ten najbardziej odpowiedni. Klienci salonów kosmetycznych i salonów medycyny estetycznej doceniają skuteczność sprzętu oraz jego działanie. Wygoda, jaką ze sobą niesie używanie najlepszego sprzętu, dostrzegają również osoby przeprowadzające zabieg. Jasna instrukcja dziania, dotykowy panel sterujący oraz przycisk bezpieczeństwa to elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu do presoterapii. Dlatego w sklepie internetowym https://mimari.com.pl/pl/p/Urzadzenie-do-Presoterapii-Drenazu-limfatycznego/372 otrzymasz dostęp do wyselekcjonowanego i specjalistycznego sprzętu, który idealnie wpasuje się w wystrój twojego salonu. Otrzymasz indywidualne doradztwo oraz wycenę, a także możesz uzyskać u nas linię leasingową.