Na takie choroby zapada coraz więcej osób. Muszą dbać o swoje zdrowie i troszczyć się o to, by ono nie podupadło. Warto poznać znaczenie słowa chelatacja i zainteresować się tym fenomenem. Na pewno będzie to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby dbającej o zdrowie oraz siły fizyczne.
Czym jest chelatacja?
Chelatacja – https://www.chelatacja.com/ – jest nieoperacyjną metodą usuwania blaszek miażdżycowych, które są obecne na naczyniach krwionośnych. Stosuje się ją także przy odtruwaniu organizmu z metali ciężkich. Sprawdza się doskonale, ma znaczenie i daje pełne wsparcie każdemu organizmowi. Metoda jest stosowana u osób, które cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego o charakterze miażdżycowym lub zmagają się z zaburzeniami neurologicznymi. Jeśli pacjent zatruje się metalami ciężkimi to również może korzystać z takiej metody. Jej jakość jest dobra, a niejedna osoba zechce z niej korzystać. Jest to zabieg wykonywany przez lekarza, samodzielnie nie można jej przeprowadzać. Chelatami są kwasy EDTA, ALA, DMSA, a nawet witamina C.
Jak skorzystać z zabiegu?
Zabieg chelatacji jest realizowany w gabinecie lekarskim. Pacjent przychodzi do gabinetu, przedstawia dokumentację medyczną. Lekarz bada pacjenta, sprawdza dokumentację i decyduje o podjęciu terapii chelatowej. Lek podawany jest w płynie. Rozpuszczany jest w soli fizjologicznej lub glukozie. Kroplówka trwa od 1,5 do 2 godzin. Zabieg przebiega łatwo, a po zabiegu pacjent ma pić co najmniej 1,5 litra płynów, aby usuwanie szkodliwych substancji było łatwe oraz szybkie. Kroplówkę podaje się na siedząco lub półleżąco. Jest to czas relaksu, pacjent może czytać książkę, może spać. Po tym czasie kroplówka jest odłączana. Jeden zabieg nie wystarczy. Konieczne jest przeprowadzenie co najmniej 30 zabiegów, od jednego do trzech w tygodniu, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Uprawnienia do przeprowadzania takich zabiegów ma jedynie lekarz. Innym osobom nie wolno się ich podejmować. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, ale ma wysoką skuteczność. Pacjenci muszą uzupełniać mikroelementy, a wskazania dostają na piśmie od lekarza. Terapia jest dobrym sposobem leczenia, a organizm po jej przeprowadzeniu wraca do dobrego stanu zdrowia.
Chelatacja jest bardzo korzystnym zabiegiem. Nie tylko oczyszcza naczynia krwionośne, ale także wstrzymuje procesy miażdżycowe. Taka terapia wspiera niejedną osobę, ma dobre opinie i realizowana jest już od lat pięćdziesiątych XX wieku. Osoby chore na miażdżycę powinny rozważyć taką terapię i poddać się jej dobroczynnemu działaniu.