× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Gdzie przechowywać perukę?

Gdzie przechowywać perukę?

Dobrze zadbana i przechowywana peruka służyć będzie przez długie lata, ciągle pomagając nabrać pewności siebie. Przechowywanie peruki na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło rzeczą mało skomplikowaną, natomiast należy zastosować się do kilku zasad, aby zdecydowanie wydłużyć jej okres przydatności. 

Czyszczenie oraz mycie

Przed przystąpieniem do schowania peruki należy ją dokładnie wyczyścić. Generalnie powinno się postępować podobnie jak z garderobą. Nie wiesza się w szafie garderoby, która nosi ślady użytkowania. Tak samo peruka powinna być uprzednio wyczyszczona i umyta, zanim zostanie odłożona na miejsce. Przydatnymi krokami, które powinny stać się rutyną, są rozczesywanie oraz rozplątywanie włosów. Po wykonaniu czynności można przejść do dokładnego mycia peruki. Nie należy się spieszyć podczas tego procesu, dokładna pielęgnacja wpłynie pozytywnie na żywotność włosów. Zdecydowanie należy unikać wilgoci, która może doprowadzić do rozwoju pleśni. Zanim peruka zostanie odłożona, ostatnim etapem jest dokładne suszenie, które również powinno zająć trochę czasu. 

Miejsce przechowywania 

Po odpowiednim wyczyszczeniu i wysuszeniu peruki czas na odpowiednie umiejscowienie. Trzeba dla niej znaleźć odpowiednie miejsce, łatwo dostępne, lecz zabezpieczające ją przed niekorzystnymi czynnikami. Idealnym miejscem wydaje się być głowa manekina lub wszelkiego rodzaju odpowiednio przystosowane stojaki na perukę. Kluczowym czynnikiem jest kształt stojaka. Dzięki odwzorowaniu ludzkiej głowy peruka ciągle zachowywać będzie odpowiedni kształt, co uczyni ją zawsze gotową do założenia. Bardzo istotne jest również umiejscowienie stojaka. Miejsce przechowywania powinno pozostać poza zasięgiem promieni słonecznych oraz wilgoci. Szafa wydaje się naturalnym wyborem na miejsce dla peruki i stojaka. 

Pozostałe sposoby przetrzymywania peruki

Poza stojakami na perukę można również wykorzystać oryginalne pudełko, w którym został dostarczony produkt. Kolejnym niezłym pomysłem wydaje się przechowywanie peruki w pudełku po butach, należy jednak mieć na uwadze możliwe powstanie zniekształceń. Następnym dobrym opakowaniem może stać się materiałowy worek na kształt worka na buty treningowe. Ostatnim rozsądnym rozwiązaniem jest odwieszanie peruki na odpowiedni wieszak. Zapewni to łatwy dostęp oraz bezpieczną możliwość przetrzymywania peruki w szafie. Wydaje się to bardzo rozsądnym pomysłem, jeśli korzystamy z peruki codziennie lub mamy ich kilka w kolekcji. Dokładność i precyzja w przechowywaniu znacznie wydłuży żywotność peruki.