× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Eksfoliacja kwasami, czyli sposób na piękną cerę

Eksfoliacja kwasami, czyli sposób na piękną cerę

Zapewne większość osób marzy o świetnym stanie swojej skóry, przy czym mowa tu oczywiście o zdrowej i promienistej cerze bez jakichkolwiek niedoskonałości. Istnieje wówczas bardzo dużo kosmetyków oraz rozwiązań, które mogą okazać się raz mniej, a raz bardziej skuteczne. Aby mieć pewność co do rezultatów warto zwrócić uwagę na zabieg, jakim jest eksfoliacja kwasami.  Co oznacza to pojęcie oraz czym dokładnie jest?  Odpowiedź na przytoczone przed chwilą pytania znajdziesz w poniższej treści. 

Eksfoliacja kwasami – co to takiego? 

Może się wydawać, że sama nazwa daje wiele do myślenia, a niekiedy nawet stanowi nawet jedną wielką zagadkę. Nic bardziej mylnego, gdyż eksfoliacja kwasami to nic innego jak pewien rodzaj peelingu, który pozwala na złuszczanie naskórka w sposób kontrolowany. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale i również bardzo skuteczne, ponieważ zawarte w produkcie składniki docierają do głębszych warstw skóry, a jeśli chodzi o sam zabieg, można go wówczas wykonywać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w domu.  

Mocne strony eksfoliacji – główne zalety 

Warto wspomnieć, że zabieg eksfoliacji kwasami jest uniwersalny i bezbolesny, przy czym cieszy się bardzo dużą popularnością. Każda osoba może się na niego zdecydować, bez względu na to, jaki rodzaj cery posiada. Kolejną z zalet jest szeroko dostępne rozwiązanie, a mianowicie zestaw do eksfoliacji kwasami, gdzie każdy z nich przeznaczony jest bezpośrednio do danej cery. 

Pozostałe zalety, jakie może przynieść taki zabieg to: 

  • zapobieganie nadmiernemu rogowaceniu skóry, 
  • redukcja blizn i przebarwień 
  • wyrównanie kolorytu skóry, 
  • pobudzenie komórek tkanek łącznych do zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, kolagenu, a także elastyny. 

Zestaw do eksfoliacji kwasami – który wybrać? 

Decydując się na wybrany przez siebie zestaw, warto zwrócić uwagę na stopień stężenia poszczególnego kwasu oraz na jego rodzaj, ponieważ każdy z osobna współpracuje z daną cerą w sposób indywidualny, i jednocześnie ma za zadanie spełniać swoje właściwości, wyróżniając się skutecznością.  Zazwyczaj każdy z zestawów posiada opis, który znacznie ułatwia wybór, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zły wpływ produktu na cerę, czy też efekty uboczne. Niemniej, jednak jeśli nie wiesz, jaką masz skórę lub typ swojej cery, warto, abyś skonsultował się ze specjalistą, w tym wypadku dermatologiem, który z pewnością udzieli Ci takich informacji.