× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Co musi zawierać odpowiedni zestaw ratownictwa medycznego?

Co musi zawierać odpowiedni zestaw ratownictwa medycznego?

Zestaw ratownictwa medycznego jest wyposażeniem policjanta, ratownika medycznego, strażaka, strażnika miejskiego. Może być on w placku lub w torbie, w wersji standardowej, bądź rozpinanej. Przedmioty, które są zawarte w takim zestawie – są niezbędne do podjęcia szybkiej akcji ratowniczej.

Jaki jest skład zestawu ratownictwa medycznego?

W skład zestawu ratownictwa medycznego, który umieszczany jest w plecaku lub torbie wchodzą np. rurki gardłowe Guedela komp w sześciu rozmiarach, jednorazowe maski krtaniowe, jednorazowe rurki krtaniowe, strzykawka i żel OPTILUBE, ssak ręczny z pojemnikiem i cewnikami dla dorosłych i dzieci, worek samorozprężalny dla dorosłych o konstrukcji umożliwiającej wentylację czynną i bierną 100% tlenem z rezerwuarem tlenowym, maski  twarzowe obrotowe o 360°, całkowicie przezroczyste w dwóch rozmiarach, jałowe filtry antybakteryjne Barrierbac, jednorazowy zestaw do tlenoterapii biernej, przewód tlenowy 100 ml, wąsy tlenowe, pulsoksymetr, butla tlenowa aluminiowa 2,7 na tlen medyczny. To tylko jedne z artykułów, które znajdują się w profesjonalnym zestawie. Stosowane są do prowadzenia oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii. 

Jakie opatrunki znajdują się w profesjonalnym zestawie ratownictwa medycznego?

Do opatrunków, które znajdują się w zestawie ratownictwa medycznego należą np. kompresy gazowe jałowe, opatrunek hemostatyczny, gaza opatrunkowa, opaski opatrunkowe dziane, chusta trójkątna tekstylna, bandaż elastyczny, siatka opatrunkowa, przylepiec z opatrunkiem i bez opatrunku, opaska zaciskowa taktyczna, opatrunek wentylowany na ranę klatki piersiowej. Zestawy ratownictwa medycznego możesz kupić w firmie Czarmed. 

Profesjonalny zestaw ratownictwa medycznego – co zawiera?

Profesjonalne zestawy zawierają także np. aparat do płukania oka, maskę chirurgiczną dla poszkodowanego, rękawice ochronne nitrylowe, worek plastikowy z zamknięciem na odpady koloru czerwonego, płyn do dezynfekcji, folie do przykrywania zwłok, nożyczki ratownicze atraumatyczne, okulary ochronne, worek plastikowy z zamknięciem na amputowane części ciała. W torbie znajdziesz także opatrunki oparzeń. Z ofertą sklepu medycznego możesz zapoznać się, wchodząc na stronę: https://czarmed.pl/. Tam będziesz mógł wybrać odpowiedni zestaw.

Zestaw pierwszej pomocy typu B w walizce – dla kogo?Zestaw pierwszej pomocy typu B w walizce jest dla przedsiębiorstw, które zatrudniają od 5 do 50 pracowników zorganizowanych na dużej przestrzeni, gdzie stanowiska pracy – są znacznie od siebie oddalone. W takim zestawie znajdziesz np. plaster na szpuli, kompres gazowy, opaskę elastyczną, bandaż dziany, siatkę opatrunkową, rękawiczki ambulatoryjne, pęsetę anatomiczną, maseczkę do sztucznego oddychania, płyn do odkażania rąk, szyny kramera itp. Te artykuły będą niezbędne w przypadku, gdy dojdzie do krwotoków, oparzeń, różnego rodzaju ran. Umożliwiają one także prawidłowe przeprowadzenie wentylacji czynnej i zapewnienie komfortu cieplnego.