× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Tupety a peruki – porównanie

Tupety a peruki – porównanie

Wiele kobiet, chcąc poprawić wygląd swojej fryzury, zastanawia się, czy powinny wybrać tupet, czy lepiej postawić na perukę. Brak odpowiedniej wiedzy sprawia, że po omacku szukają najskuteczniejszych rozwiązań, które sprawdzą się akurat w ich przypadku. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjść naprzeciw potrzebom kobiet i wskażemy główne różnice między tymi rozwiązaniami, tak byś bez trudu mogła wybrać najlepsze peruki i tupety damskie z Hairly.pl.

Jak wygląda tupet?

Tupet jest rozwiązaniem, które ma na celu zagęścić włosy naturalne oraz ukryć ewentualne przerzedzenia na czubku głowy. Wszystko za sprawą jego budowy – włosy naszywane są do niewielkiego czepka, który następnie, przy użyciu specjalnych klamr, doczepia się do włosów naturalnych. Tym samym, rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku osób, u których występują rozległe przerzedzenia lub tych całkowicie łysych.

Aby zagęszczenie włosów przy użyciu tupetu dało naturalny efekt należy dopasować kolor włosów do tych naturalnie rosnących. Nawet niewielkie różnice w odcieniach mogą sprawić, że tupet będzie się nieestetycznie odcinał, tworząc sztuczny efekt.

Czym charakteryzuje się peruka?

Peruka jest dedykowana szczególnie osobom całkowicie pozbawionym włosów oraz tym, których włosy naturalne są w bardzo złej formie. Włosy w perukach stanowią pełną fryzuję i są naszywane na czepek, który nakłada się na całą głowę. Nie wymagają stosowania specjalnych klamr. Mogą być mocowane na taśmach, które umożliwiają odpowiednie dopasowanie do głowy.

Po perukę powinny sięgnąć również te panie, które chcą natychmiastowej i widocznej zmiany wizerunku. Pełna fryzura peruki umożliwia metamorfozę w mniej niż 5 minut.

Różnice i podobieństwa między tupetami, a perukami

Główne różnice:

  • tupety pozwalają maskować łysinę tylko na czubku głowy, podczas gdy peruka sprawdzi się również u osób całkowicie łysych,
  • tupet może nieznacznie osłabiać kondycję naturalnych włosów, podczas gdy peruka nie ma wpływu na naturalne włosy,
  • peruki mogą być stosowane do całkowitej zmiany wizerunku, podczas gdy tupet powinien być dopasowany do naturalnych włosów,
  • peruki posiadają pełny czepek, podczas gdy w tupecie występuje czepek częściowy,

Główne podobieństwa:

  • zarówno tupety, jak i peruki mogą być wykonane z włosów syntetycznych oraz naturalnych,
  • peruki i tupety najwyższej jakości wykorzystują mikroskórę umożliwiającą modyfikowanie fryzur,

Wiedząc już, jakie są główne różnice między tupetami i perukami możesz zdecydować się, który wariant wolisz wybrać. Pamiętaj jednak, że niezależnie od dokonanego wyboru, zakupu powinnaś dokonać wyłącznie w profesjonalnym sklepie, który posiada w asortymencie wyłącznie produkty najwyższej jakości.