× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Praca w domu może być szkodliwa, ale te rzeczy mogą pomóc

Praca w domu może być szkodliwa, ale te rzeczy mogą pomóc

Pracuję w domu od 2015 roku, dlatego mam świadomość jego zalet i wad. Ale rok 2020 stał się rokiem nowego trendu. Niemal każda branża umożliwia teraz swoim pracownikom biurowym pracę zdalną.

Praca zdalna jest dobra i może zaoszczędzić pracodawcom wiele kosztów. Jest to również korzystne dla pracowników, ponieważ nie muszą tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do pracy. Ale, jak wszystko inne, praca w domu również ma przeciwne strony, wpływając zarówno na pracodawcę, jak i na pracownika.

Niekorzystne skutki pracy w domu

A niektórymi z nich są:

1. Osłabienie zdrowia i odporności z powodu komfortu domowego

2. Stres spowodowany obciążeniem pracą

3. Zmęczenie oczu

4. Ból pleców i szyi

5. Przyrost masy ciała

6. Problemy z kośćmi i strukturą ciała

To tylko niektóre, ale główne problemy, z którymi może się spotkać osoba wykonująca pracę domową. Ale możesz ich uniknąć, podejmując pewne kroki i rozwijając zdrowe nawyki.

Proszę bardzo.

1. Usiądź z dala od kuchni i lodówki.

Jeśli usiądziesz blisko nich, możesz uzyskać dostęp do napojów gazowanych, słodkich napojów, fast foodów i wody. Ale jeśli będziesz siedzieć w pewnej odległości, szanse na ich zbyt częste spożywanie będą mniejsze. Nawet jeśli będziesz musiał pić wodę, będziesz musiał do niej podejść. Oznacza to, że będziesz miał okazję poruszać ciałem i oczami.

2. Miej wygodne, ale przypominające biuro środowisko pracy

W internecie często widzimy zdjęcia modelek pracujących na sofach lub łóżku z laptopem na kolanach. W rzeczywistości nie jest to zdrowy sposób pracy w domu, chyba że nie masz ciągłej presji związanej z pracą i terminami.

Jeśli chcesz zachować produktywność tak, jak w biurze, potrzebujesz środowiska biurowego. W tym celu będziesz potrzebować wygodnego krzesła biurowego i stołu ustawionego w rogu, gdzie jest wystarczająca cyrkulacja powietrza i oświetlenie. Jeśli nie masz tych niezbędnych mebli, kup je wkrótce.

3. Zrób sobie 5-minutową przerwę co godzinę.

Ta wskazówka nie jest dla nikogo nowa i wielokrotnie pisana. Mimo to powtarzam to tutaj, aby ustalić jego znaczenie. Byłbym bardziej niż szczęśliwy, nawet gdyby tylko kilku czytelników zastosowałoby to w swojej codziennej pracy.

Nie jest niemożliwe zrobienie tak długiej przerwy, bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty. W końcu pomaga utrzymać produktywność i wydajność. Jeśli jesteś zbyt zajęty, by pamiętać o przerwach, użyj godzinnego alarmu w smartfonie. Znajdź dobrą aplikację w sklepie z aplikacjami i zacznij z niej korzystać.

4. Masuj szyję, ramię i plecy

I rób to co kilka godzin.

Ból szyi, barków i górnej / dolnej części pleców jest dużym problemem dla większości osób wykonujących pracę wymagającą ciągłego siedzenia. Może też powodować problemy zdrowotne u osób pracujących w domu i nie ma wygodnego ustawienia siedzenia.

Najlepszym sposobem uniknięcia tego jest wstawanie i wykonywanie ćwiczeń rozciągających co godzinę lub dwie. Możesz też samodzielnie wykonać masaż. Uwierz mi, że przyniesie ci to ulgę. Sam to robię od lat. Wiem, że to działa!

5. Pij wodę, gdy tylko poczujesz chęć

We wczesnych latach mojej kariery ignorowałem to. I muszę przyznać, że znacznie zaszkodziło mi to zdrowie. Ale teraz wiem, jak ważne jest nawodnienie.

Ale większość ludzi, pomimo świadomości, jak ważne jest pozostawanie nawodnionym, nie radzi sobie z wystarczającym nawodnieniem.

Większość ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że trzymaj butelkę wody przy biurku, ale moja pierwsza uwaga mówi, aby trzymać ją z daleka, aby czerpać korzyści z chodzenia jako dodatku. Jeśli zastosujesz się do tego, co mówi ten artykuł, uzyskasz dwie korzyści. I jestem pewien, że byś to zrobił.

6. Powiedz nie przetworzonej i niezdrowej żywności, jedz owoce.

Pracując w domu, nie masz żadnych ograniczeń co do tego, gdzie siedzisz i co jesz. Więc pożeranie niezdrowych przekąsek i fast foodów, kiedy tylko zechcesz, będzie łatwe. Ale może to zaszkodzić zdrowiu i produktywności.

Bądź więc twardy i odmawiaj przetworzonej i niezdrowej żywności oraz jedz owoce lub domowe, gdy poczujesz głód. Aby było to łatwiejsze, podczas zakupów kupuj owoce zamiast fast foodów i paczek. Więc masz na talerzu to, co masz w kuchni i lodówce.

7. Każdego ranka odbyć sesję fitness

Jeśli do tej pory ignorowałeś swoje zdrowie, teraz czas przestać to robić. Praca w domu przynosi wiele negatywnych skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego, aby im zapobiegać, ćwiczenia lub joga i medytacja powinny być częścią Twojej rutyny.

Wiem, że to trudne. Większość ludzi robi to przez kilka dni, a potem przestaje z powodu zmęczenia i braku motywacji. Ale nie ma innego wyjścia, ponieważ musisz to zrobić, jeśli chcesz zobaczyć korzyści. Zrób to mimo wszystko przez co najmniej trzy tygodnie, a stanie się to łatwe. Jeszcze trzy tygodnie i będziesz to robić bez większego wysiłku. A kiedy będziesz to robić przez kolejne trzy tygodnie, stanie się to Twoim nawykiem.

Ustaw więc budzik na poranek i zacznij codziennie uprawiać jogę, medytować i ćwiczyć.

8. Zdrzemnij się, gdy poczujesz się zmęczony.

Nasz mózg codziennie przetwarza setki tysięcy myśli i informacji. Podobnie jak komputer, również gromadzi niepotrzebne pliki i działa wolniej z powodu wyczerpania. 20-minutowa drzemka może pomóc odprężyć się i odmłodzić ciało i umysł. Oczyszcza niepożądane procesy zachodzące w mózgu, poprawia sprawność psychiczną i fizyczną, przywraca czujność i redukuje błędy w pracy.

Widziałem zdrowych ludzi, którzy codziennie drzemali po obiedzie. Robię to samo. Czuje się dobrze po krótkim śnie trwającym 20 minut. Pamiętaj, że drzemka trwająca od 10 do 30 minut może dać maksymalne korzyści. Ponad 30 minut może sprawić, że poczujesz się zamglony.

9. Podczas pracy odtwarzaj lekką muzykę lub swój ulubiony album

Wszyscy wiedzą, że muzyka działa jak medytacja i poprawia koncentrację oraz pamięć. Zmniejsza także stres i tworzy szczęśliwy nastrój. Jest to więc wysoce zalecane, gdy pracujesz w domu, ponieważ może to rozpraszać uwagę i zwiększyć wydajność. Zapobieganie przedostawaniu się toksycznych myśli do twojego umysłu to jeszcze jedna korzyść.

Utwórz listę odtwarzania swoich ulubionych piosenek i odtwarzaj je podczas pracy. Jestem pewien, że zauważysz poprawę swojej koncentracji i wydajności.