× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Naturalne i bezpieczne kosmetyki do opalania

Naturalne i bezpieczne kosmetyki do opalania

W codziennej pielęgnacji skóry bardzo ważnym punktem jest ochrona przeciwsłoneczna. Warto stosować ją nie tylko latem, ale także o każdej innej porze roku. Wysokość filtra należy dopasować do karnacji i pogody. Szczególną troską powinny otoczyć swoją skórę osoby o wrażliwej, alergicznej cerze. Jak dobrać kosmetyki przeciwsłoneczne, aby były skuteczne i bezpieczne? Postaw na produkty pochodzenia naturalnego!

Czym są kosmetyki naturalne do opalania?

Kosmetyki do opalania naturalne to przede wszystkim kremy i olejki, które nie wykazują działania alergizującego. Z powodzeniem mogą być stosowane przez niemowlęta i dzieci, kobiety w ciąży i karmiące oraz przez pozostałe osoby o wrażliwej cerze. Dotyczy to w szczególności pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi, osób przyjmujących leki fotouczulające, a także posiadaczy skóry problematycznej, skłonnej do podrażnień, łojotokowej lub atopowej. Naturalne kosmetyki wykazują dużą skuteczność, są dobrze tolerowane przez skórę i nie powodują podrażnień. Doskonałym przykładem takich produktów są kosmetyki do opalania z filtrem mineralnym – nie wchłaniają się, a pozostawiają na skórze barierę fizyczną, która nie przepuszcza promieniowania słonecznego.

Czy warto kupować ekologiczne kosmetyki do opalania?

Produkty do opalania ze składnikami posiadającymi certyfikat Eco wyróżniają się wśród innych tego typu kosmetyków. Są droższe od standardowych odpowiedników, ponieważ ich produkcja wiąże się z dodatkowymi nakładami pracy oraz kosztami. Jednak warto o nich pamiętać, gdy Twoja skóra jest wyjątkowo skłonna do alergii. Składniki pochodzenia roślinnego, które są uprawiane bez dodatku sztucznych nawozów i środków ochrony roślin to gwarancja zminimalizowania ryzyka podrażnień skóry wywołanych kontaktem z produktem. Pod tym względem ekologiczne kosmetyki do opalania dla alergikównaprawdę nie mają sobie równych.

Kosmetyki do opalania dla alergików i osób o wrażliwej skórze – filtr mineralny

Produkty przeciwsłoneczne przeznaczone do stosowania przez osoby o skórze skłonnej do alergii to kosmetyki z filtrem fizycznym SPF. W składzie mają zazwyczaj tlenek cynku. Tworzą na powierzchni skóry barierę fizyczną dla promieniowania UVA i UVB. Dzięki temu nie przepuszczają promieni słonecznych. Odbijają je od powierzchni skóry. Kosmetyki do opalania z filtrem mineralnym nie wchłaniają się, więc można z powodzeniem stosować je nawet u młodszych niemowląt.

Naturalne kosmetyki po opalaniu i ich zastosowanie

Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia skóry. Po kąpieli słonecznej warto też zastosować kosmetyki po opalaniu. Pamiętaj o tym, zwłaszcza gdy Twoja cera jest wrażliwa i skłonna do podrażnień. Zaczerwienienia, suchość i uczucie ściągnięcia można złagodzić, stosując chłodzący żel pod prysznic. Łagodzi on skórę i przygotowuje ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Po ekspozycji na słońce warto zadbać o nawilżenie i regenerację. Produkty po opalaniu bazujące na naturalnych składnikach delikatnie i skutecznie nawilżają skórę. Zapewniają komfort i uczucie świeżości, a także utrwalają piękny kolor opalenizny. Naturalne kosmetyki po opalaniu to doskonałe produkty do pielęgnacji całego ciała – pomogą Ci zadbać o zdrowie i wygląd muśniętej słońcem skóry.

Stosowanie kosmetyków słonecznych o krótkim i naturalnym składzie to najlepszy sposób na to, by profesjonalnie zadbać o skórę po ekspozycji na słońce. Sięgnij po najlepsze produkty przeznaczone do pielęgnacji przed i po opalaniu, aby zapewnić sobie odpowiedni stopień nawilżenia i regenerację po kąpieli słonecznej.