Wybór odpowiedniego opakowania dla produkowanych kosmetyków może być bardzo trudny. Przede wszystkim producent powinien zastanowić się nad oczekiwaniami klientów, którzy będą kupować jego kosmetyki. To w zależności od tego należy dobrać rodzaj opakowania do produktu. Jednymi z najpopularniejszych są tubki kosmetyczne.
Rodzaje opakowań
Producenci kosmetyków mogą wybierać wśród wielu różnych rodzajów opakowań. Do wyboru są opakowania wyprodukowane z różnych materiałów: najpopularniejszymi są tworzywa sztuczne: jak PET, PP, HDPE, a także aluminium, akryl, Glass Polymer, czy szkło. Można wybierać nie tylko spośród materiałów, ale także kształtów. Wśród rodzajów opakowań na kosmetyki można wyróżnić: tubki kosmetyczne, butelki, słoiczki, pudełka oraz opakowania typu air-less.
Tubki kosmetyczne — dlaczego warto wybrać takie opakowania
Trudno dziś spotkać marki kosmetyczne, które nie używałyby tub w liniach swoich produktów. Tubki kosmetyczne są bardzo wygodne w użytkowaniu, uniwersalne, a jednocześnie niedrogie. Wykonywane są zwykle ze specjalnego tworzywa, którym jest polietylen. Ten materiał jest wyjątkowo elastyczny i dzięki temu pozwala w odpowiedni sposób dozować potrzebną ilość kosmetyku — dokładnie tam, gdzie potrzeba. Niektóre tubki mają specjalne zamknięcia — flip-top, które pozwalają na otwarcie kosmetyku jednym ruchem palca (nie trzeba odkładać nakrętki lub trzymać jej w ręce). Tubki są stosowane nie tylko do produkcji kosmetyków, ale także dla przemysłu farmaceutycznego oraz chemii gospodarczej. Wszystko dzięki temu, że są to opakowania higieniczne w stosowaniu. Co zmniejsza starty – zarówno przy produkcji, jak i użytkowaniu, a jednocześnie jest bardzo wygodne. Tubki można z powodzeniem przenosić, dlatego wybierane są bardzo chętnie do produkcji kosmetyków, które można ze sobą zabierać do torebki: jak kremy do rąk, balsamy do ust, płyny do dezynfekcji itp. To w tubach najczęściej produkowane są także pasty do zębów lub różnego typu maski i kremy do twarzy.
Zastosowanie tubek kosmetycznych
Tubki kosmetyczne mają wszechstronne zastosowanie. Wyglądają dobrze i sprawdzają się przy użytkowaniu kosmetyków — zarówno na co dzień, jak i okazyjnie. Producenci kosmetyków najczęściej pakują do nich takie produkty jak: kremy i żele, Konsumenci najchętniej kupują w takich opakowaniach takie kosmetyki jak: kremy ochronne z filtrami do opalania, żele na ukąszenia owadów, kremy do twarzy, kremy do rąk, stop oraz całego ciała, żele antybakteryjne, balsamy do ciała, odżywki do włosów, maski do włosów, żele pod prysznic, szampony, a także pastę do zębów.