× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Czym jest i jak działa laser frakcyjny CO2?

Czym jest i jak działa laser frakcyjny CO2?

Obecnie w medycynie estetycznej i kosmetologii mamy dostęp do nowoczesnych technologii, dzięki którym odmłodzimy skórę, pozbędziemy się blizn, przebarwień i rozstępów. Doskonałym tego przykładem jest laser frakcyjny, tylko jak działa? Otóż wspomniane urządzenie ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie oraz właściwości regeneracyjne i odmładzające, doskonale sprawdza się w dermatologii estetycznej. Pozwala na uzyskanie nie tylko widocznych, ale co ważniejsze długotrwałych efektów i to zaledwie po jednej wizycie w specjalistycznej klinice.

Szybki rozwój dermatologii estetycznej dał możliwość pacjentom korzystania i cieszenia się z zabiegów mało inwazyjnych, pozwalających uzyskać nie tylko najlepsze efekty, ale co ważniejsze uniknąć także długotrwałej i niekiedy dość bolesnej rekonwalescencji. Doskonałym przykładem jest laser frakcyjny, czyli jedno z bardziej popularnych urządzeń, dzięki którym:

  • usuniemy przebarwienia,
  • odmłodzimy skórę,
  • spłycimy zmarszczki, odmładzając tym samym twarz,
  • pozbędziemy się blizn potrądzikowych i chirurgicznych,
  • zredukujemy pory
  • zlikwidujemy nadmierne owłosienie,
  • usuniemy rozstępy i tatuaże.

Czym jest i jak działa laser frakcyjny CO2?

W przypadku medycyny estetycznej i kosmetologii laseroteriapia jest metodą wykorzystywaną od ponad dwudziestu lat. Nic w tym dziwnego, tym bardziej że dobroczynne działanie laserów pozwala na bardzo szerokie stosowanie urządzeń, zwłaszcza że dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać długotrwałe efekty. Nic więc dziwnego, że zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny CO2 od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Sposób jego działania jest prosty, otóż ma on za zadanie rozbijać wiązki promienia laserowego na mniejsze, aby następnie rozprowadzić je równomiernie po skórze na głębokość ok. 2-3 mm. Poprzez naświetlanie dochodzi do mikrouszkodzeń, które mają na celu stymulację komórek naskórka oraz skóry właściwej do szybkiej i bezpiecznej regeneracji. Zabieg można przeprowadzać na twarzy, łącznie z okolicą oczu, dłoniach, szyi, dekolcie, plecach oraz brzuchu.

Profesjonalna klinika terapii laserowej

Doskonałym przykładem profesjonalnej kliniki terapii laserowej, która cieszy się dużym uznaniem na rynku, jest Amaryllis Clinic (http://amaryllisclinic.pl/). Ten wyjątkowy gabinet kosmetyczny w Łodzi może pochwalić się bogatym zapleczem wysokiej klasy sprzętu, stworzonego przez najlepszych, światowych producentów na rynku kosmetyczno-medycznym. Oczywiście nie wolno zapominać o doświadczonej i wykwalifikowanej kadrze specjalistów, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. W ofercie kliniki znajdziemy nie tylko zabiegi z zakresu laseroterapii, ale także m.in. możemy liczyć na masaże relaksacyjne.